Maandelijks wereldwijd grondstoffenmarktrapport

Elke maand een overzicht van wereld- en binnenlandse grondstoffenprijzen uit officiële rapporten van de Wereldbank, FAO, IMF, USDA, EIA, IEA, OPEC en statistiekbureaus, met een link naar elk brondocument.

Nieuwste editie: september 2026

Volledig rapport lezen →

Bijgewerkt op 17 oktober 2026

Grootste stijgers over 12 maanden

Grootste dalers over 12 maanden

Gemiddelden over september 2026 in Amerikaanse dollar, uit het Pink Sheet van de Wereldbank.Procentuele veranderingen door ons berekend uit de eigen cijfers van de uitgever.

Grondstoffenprijsindexen

Wereldbank, 2010 = 100
Indexseptember 2026t.o.v. vorige maandt.o.v. een jaar eerder
Alle grondstoffen142,8+17,1%+47,8%
Energie148,9+25,7%+70,0%
Niet-energie130,5+1,3%+13,6%
Landbouw121,3+1,6%+6,6%
Dranken168,2-4,6%-16,0%
Voedsel124,1+3,8%+15,8%
Kunstmest147+0,4%-1,7%
Metalen en mineralen147,5+0,9%+30,4%
Edelmetalen338,6-1,9%+22,6%
IMF, 2016 = 100
Indexseptember 2026t.o.v. vorige maandt.o.v. een jaar eerder
Alle grondstoffen222,4+8,2%+32,8%
Dranken189,7-5,4%-17,3%
Kunstmest201,3+3,1%+3,6%
Voedsel137,1+0,8%+8,3%
Metalen237,7+1,7%+23,4%
Niet-brandstof198,6-0,1%+14,1%
Energie256,9+19,2%+62,8%
Edelmetalen339,3-1,8%+19,9%

Verschenen edities